Дисципліни фахового спрямування викладаються на 2 випускових кафедрах:
• Технології м’яса, риби і морепродуктів;
• Технології молока, олійно-жирових продуктів та індустрії краси.
До навчальних планів спеціальності  входить ряд спеціальних дисциплін, серед яких  “Розведення і генетика сільськогосподарських тварин і птиці”, “Анатомія і фізіологія тварин і птиці”,  “Технологія кормів з основами кормо-виробництва”,  “Годівля сільсько-господарських тварин”, “Моделювання якості м'яса худоби і птиці”,  “Технологія переробки молока”, “Технологія переробки м'яса”.
 
ОП «Біотехнології та біоінженерія» реалізується на кафедрі харчової хімії, експертизи та біотехнологій  за СВО «Бакалавр». ОП забезпечує підготовку висококваліфікованих фахівців, здатних реалізувати біотехнологічні процеси та інженерні рішення у сфері отримання біологічно-активних речовин, мікробного біосинтезу, біотрансформації, для потреб фармацевтичних виробництв, харчової промисловості, сільського господарства, охорони довкілля, промислової біоенергетики та ін. Надзвичайно актуальним сьогодні є питання глибокої переробки сільськогосподарської сировини з метою релізу продукції з доданою вартістю, при цьому біотехнологічні процеси відіграють дуже важливу роль.
 
 
Переваги навчання на Факультеті технології та товарознавства харчових продуктів і продовольчого бізнесу Одеського національного технологічного університету:
• Університет має статус національного і дослідницького закладу вищої освіти (ЗВО) і входить у трійку кращих ЗВО м. Одеси та тридцятку кращих в Україні.
• Зручне розташування ОНТУ у мальовничому Приморському районі Одеси з розвинутою інфраструктурою.
• Потужний науково-педагогічний колектив випускових кафедр –  навчальний процес забезпечують 6 докторів наук, професорів, 21 кандидатів наук, доцентів.
• Можливість проходження навчальних і виробничих практик як на кращих вітчизняних і закордонних фермерських, кормо-, молоко-, м'ясо- виробничих та переробних підприємствах.
• Діють програми обміну студентів, у тому числі Erasmus+.
• 100 % забезпеченість житлом у гуртожитку студентів 1 курсу факультету.
• Активне та цікаве студентське життя – наявність численних спортивних секцій та гуртків художньої самодіяльності.
• Перспективи працевлаштування – можливість після закінчення навчання влаштуватися на роботу на провідні  підприємства з тваринництва як в Україні, так і закордоном.
Після закінчення навчання фахівці можуть працювати:
на фермерських, кормо-, молоко-, м'ясо- виробничих та переробних підприємствах,
у спеціалізованих лабораторіях ветеринарної медицини,
діагностичних центрах, лабораторіях екологічного контролю,
аналітичних лабораторіях підприємств, що займаються виробництвом,  переробкою, зберіганням, реалізацією сільськогосподарської та харчової продукції та ін.