Факультет експертизи, біотехнології, харчової інженерії, підприємництва та торгівлі
Декан
к.т.н., доц.
Шарахматова Тетяна Євгеніївна,
ауд. А-230,
тел. 712-40-06
Сайт факультета
Факультет завдяки висококваліфікованому професорсько-викладацькому складу, теоретичній і прикладній базі навчання здійснює підготовку висококласних фахівців, для м´ясної, молочної, жирової і рибопереробної галузей промисловості за багаторівневою системою бакалавр-магістр на бюджетній і контрактній основах, на денній і заочній формах навчання.
Факультет готує бакалаврів за наступними освітніми програмами:
освітньо-професійні програми «Технологічна експертиза та безпека харчової продукції» «Технології м’ясних і рибних продуктів» «Технології молока, жирів і продуктів для індустрії краси»
освітньо-професійна програма «Підприємництво і торгівля, товарознавство та експертиза в митній справі»
освітньо-професійна програма «Технологія виробництва і переробки продукції тваринництва»
освітньо-професійна програма «Біотехнології та біоінженерія»
|
Факультет готує магістрів за наступними освітніми програмами:
освітньо-професійні програми «Технологічна експертиза та безпека харчової продукції» «Технології м’ясних і рибних продуктів» «Технології молока, жирів і продуктів для індустрії краси» «Контроль якості та безпечності у харчовій промисловості та в індустрії краси».
освітньо-професійна програма «Підприємництво і торгівля, товарознавство та експертиза в митній справі» |
В рамках освітньої програми «Технології молока, жирів і продуктів для індустрії краси» студенти вивчають технології виробництва різних груп молочних продуктів; удосконалюють свої знання в області контролю сировини і готової продукції; вивчають основи автоматизованого проектування сучасних підприємств молочної галузі.
Студенти за програмою «Технології м'ясних і рибних продуктів», набувають навичків фахівців первинної переробки сільськогосподарських тварин і птиці, а також переробки м´ясної сировини, технологій виробництва різних м´ясних продуктів і делікатесів.
Студенти, що навчаються за програмою «Технології м'ясних і рибних продуктів», вивчають технологію виробництва морепродуктів, оброблених напівфабрикатів, в´ялених і кулінарних рибних продуктів, консервів, пресервів, швидкозаморожених готових блюд, що не вимагають кулінарного оброблення.
На сьогоднішній день маргаринова, кондитерська, молочна та інші галузі харчової промисловості України мають значну потребу в жирах, що у свою чергу вимагає розвитку масложирової галузі. Студенти, що навчаються за освітньою програмою «Технології молока, жирів і продуктів для індустрії краси», вивчають технології виробництва жирів рослинного і тваринного походження, хімічні способи отримання жирів, технології майонезів, маргаринів, дрессінгів, соусів.
ОП «Технологічна експертиза та безпека харчової продукції» реалізується на кафедрі харчової хімії, експертизи та біотехнологій за СВО «Бакалавр» та «Магістр». ОП забезпечує підготовку висококваліфікованих фахівців, здатних впроваджувати системи управління харчовою безпекою, належну виробничу, гігієнічну практики (GMP,GHP), процедури засновані на принципах НАССР, вирішувати комплексні управлінські завдання при виробництві традиційних та новітніх харчових продуктів, проводити дослідницьку діяльність та експертизу продукції на відповідність нормативним документам. Питання, що вирішує дана ОП є особливо гострими у контексті євроінтеграції та розширення експортних ринків України.
Одеська область – це провідний промислово-торговельний регіон на півдні України. Тенденції розвитку зовнішньоекономічної діяльності приводять до збільшення обсягів експортно-імпортних операцій через мережу митниць.
Саме прикордонний статус Одеської області обумовлює гостру потребу у фахівцях високої кваліфікації з освітньої програми «Товарознавство та експертиза в митній справі».
На сучасному етапі економічного розвитку України ринок продовольчих і непродовольчих товарів постійно розширюється за рахунок різних видів продукції, що вимагає забезпечення постійного й ефективного державного контролю за її якістю. Це викликано потребою виконання основних норм закону «Про захист прав споживачів» для здійснення контролю за якістю і безпекою всіх видів продукції, для забезпечення інтересів населення.
Для цієї категорії спеціалістів велике значення має вміння ідентифікувати товари, аналізувати їх асортимент, досліджувати якість відповідно до діючих норм, проводити експертизу товарів та послуг, здійснювати контроль за митним оформленням експортно-імпортних вантажів.
Випускники одержують професійні навички і глибокі знання з питань: споживчих властивостей товарів, методології вивчення потреб населення в товарах з урахуванням особливостей їхніх споживчих властивостей, формування асортиментів, проведення товарознавчої оцінки і експертизи товарів, сертифікації, кодування та ідентифікації товарів, конкурентоспроможності товарів та інструментів маркетингу.
На базі спеціальності 181 «Харчові технології» відбувається підготовка магістрів за освітньою-професійною програмою «Контроль якості та безпечності у харчовій промисловості та в індустрії краси»., відкритою у рамках Програми Erasmus +, project KA2 “Improving skills in laboratory practice for agri-food specialists in eastern Europe» (Ag-Lab)
HACCP - розшифровка абревіатури з англійської - Hazard Analysis and Critical Control Points. Що означає в перекладі на українську - аналіз ризиків і критичні контрольні точки.
Принципи HACCP є обов'язковими для впровадження в будь-якій організації, яка бере участь в будь-якому етапі циклу харчового ланцюга продукту: вирощування, обробка, переробка, транспортування, зберігання, реалізація, приготування.
Навчання НАССР необхідне для коректного, ефективного та повноцінного впровадження принципів HACCP в діяльність компанії. Однією зі складових успішного функціонування системи є розуміння нормативних вимог і усвідомлення відповідальності за їх дотримання працівниками і керівництвом організацій, що працюють в області виробництва чи переробки харчової продукції.
Факультет здійснює підготовку фахівців за ступенем вищої освіти “Бакалавр” спеціальності “Технологія виробництва і переробки продукції тваринництва”.
Освітньо-професійна програма «Технологія виробництва і переробки продукції тваринництва» – підготовка фахівців нового покоління для організації діяльності сучасних ферм з вирощування сільськогосподарських тварин і отримання високоякісної продукції тваринного походження – м’яса та молока; для організації господарської діяльності на м’ясних та молокопереробних підприємствах; для впровадження існуючих та розробки нових технологій високоякісних та безпечних м’ясних і молочних продуктів
Додаткову інформацію про факультет експертизи, біотехнології, харчової інженерії, підприємництва та торгівлі можна знайти на web-сайті www.ftpp.onaft.edu.ua. |