Освітня програма «Інженерна механіка» на сьогоднішній день є актуальною, адже в даний час в світі з урахуванням неухильного зростання населення все гостріше постають проблеми, пов'язані з нестачею харчових і енергетичних ресурсів. Великий потенціал для розвитку виробництва в харчовій промисловості сформовано за рахунок багатої сировинної бази, створюваної сільським господарством України. Локалізація, масовість, висока рентабельність і опірність економічних змін зробили сферу харчової промисловості лідируючої. Характеристики та значення харчової промисловості дозволяють встановити, що інвестування в сферу виробництва вітчизняних харчових продуктів - одне з прибуткових і швидко окупаються. Це обумовлено довірою громадян до сировинної бази, безпосередньою близькістю підприємств до споживачів, альтернативною ціновою політикою. Але, для виходу української продукції на світові ринки потрібно підтримувати значно вищу якість, яку не можливо отримати без змін в технології виробництва та підвищення кваліфікації технічного персоналу. Навчити студентів комплексному підходу до вирішення таких питань є головним завданням науково-педагогічного складу кафедри «Процесів, обладнання та енергетичного менеджменту».
Студенти, які навчаються за цією освітньою програмою, отримують необхідні знання та вміння для проектування та конструювання, виготовлення, ремонту, експлуатації, реновації виробів, обладнання і устаткування, технологічного оснащення, інструментів. Отримують навички формування структури технологічних процесів, застосування новітніх методів обробки матеріалів, нормативних документів, стандартів тощо для забезпечення необхідного рівня якості продукції на підприємствах харчової та інших галузях промисловості. Фахівці з інженерної механіки володіють необхідними знаннями в галузі розроблення, розрахунку та створення типових та нових виробів, технологічного обладнання, оснащення, проектування технологічних процесів пакування або виготовлення і складання та ін. Вони можуть на сучасному рівні вирішувати завдання конструювання технологічного обладнання, володіють сучасним програмним забезпеченням, САПР системами і системами розрахунку механіки і моделювання руху. У процесі навчання студенти мають можливість оволодіти програмами, які є найбільш популярними на сьогоднішній день для автоматизації робіт на етапах конструкторської та технологічної підготовки виробництва.
Лабораторії кафедри укомплектовано сучасним технічним обладнанням, яке дає можливість не тільки якісно навчати студентів, але ї займатися наукової діяльністю. Під керівництвом професорів кафедр розвиваються кілька наукових напрямків, результатом чого є нові патенти, підручники, монографії, наукові роботи магістрів та кандидатські дисертації аспірантів.
Крім того, у рамках наукових проектів або угод з промисловими підприємствами, здійснюється консультування та роботи, які пов’язані з розробкою, конструюванням та проектуванням технологічного обладнання. Постійний зв'язок з представниками промисловості дає можливість студентам проходити практику на сучасних підприємствах України та за кордоном, виконувати актуальні дипломні проекти та працевлаштуватися після закінчення навчання.
Видатні випускники кафедри процесів, обладнання та енергетичного менеджменту, яка є гарантом освітніх програм: Дмитро Васильович Іоргачев, генеральний директор ПАТ «Одескабель»; Підгородецький Олег Анатолійович, к.т.н, технічний директор ТОВ «Нібулон»; Бжезицький Ігор Володимирович, голова правління Акціонерного Товариства «Каховський Експериментальний Механічний Завод; Стояно Сергій Едуардович, технічний директор групи компаній “Risoil S.A.”; Терзієв Сергій Георгійович, д.т.н., голова правління ПАТ «Енні ФУДЗ»; Сємков Сергій Васильович, кандидат технічних наук, директор з виробництва ЗАТ «Одесавинпром» (ТМ «Французький бульвар»); Агатьєв Ігор Володимирович, головний інженер ЗАТ «Одесакондитер»; Мироненко Сергій Юрійович, головний інженер ТОВ “Торговий Дім Левада” та ін.
Детальніше ознайомитися з інформацією про освітню програму, навчальним планом та освітніми компонентами можна за посиланням: http://nmv.ontu.edu.ua/opp/131b-im2024.pdf
З випусковою кафедрою «Процесів, обладнання та енергетичного менеджменту» за посиланням: http://poem.ontu.edu.ua/