Дослідження та оцінка стану довкілля, перспектив розвитку біологічних популяцій у гідросфері, літосфері та в атмосфері, вплив на такий розвиток антропогенного та техногенного забруднень навколишнього середовища, формування на цьому підгрунті такого важливого показника як здоров´я людини – дуже важливі, але далеко не всі проблеми, що освітлюються при вивченні екологічних спеціальностей. Подальший соціально-економічний розвиток України багато в чому залежить від досягнення прийнятного рівня екологічної безпеки та забезпечення самовідтворення навколишнього природного середовища в умовах посиленого антропогенного навантаження на елементи довкілля, що обумовлено постійним зростанням різносторонніх потреб людини, бурхливим розвитком науково-технічного прогресу.

Універсальних методів захисту навколишнього середовища, які ради­кально вирішують проблему боротьби з забрудненнями, поки що не існує, і тільки сполучення декількох, раціонально підібраних і науково обґрунтованих  заходів в кожному конкретному випадку може привести до бажаних ефективних результатів охорони природного середовища.

У зв'язку з екологічним станом, що погіршується, проблема розробки та впровадження технологій захисту навколишнього середовища  давно стала проблемою загальнонаціонального характеру й загальносвітового масштабу. Особливе значення вона набула в нашій країні через те, що природоохоронним заходам не приділяється достатньої уваги, одним з доказів цього твердження була відсутність підготовки кадрів з технологій захисту навколишнього середовища.

 

 

 

 

Серед багатьох професійно-орієнтованих та спеціальних дисциплін в ОНТУ ключовими є:

Природоохоронне інспектування

Моделювання та прогнозування стану довкілля

Скринінгові методи та біоіндикація компонентів довкілля

Біотехнології захисту навколишнього середовища

Ресурсоефективне та більш чисте виробництво

Управління захистом навколишнього середовища

 

 Залучаючи до своєї діяльності студентів, кафедри ведуть наукові екологічні дослідження, підтримують громадські та науково-технічні зв´язки з екологічними службами міста, регіону, екологічними організаціями України, Європи та світу, а саме, з Університетом прикладних наук північно-західної Швейцарії, м. Базель, Швейцарія, організацією об’єднаних націй (ООН) з промислового розвитку ЮНІДО (UNIDO UN) в галузі проектування ресурсоефективних, екологічно безпечних, більш чистих (Cleaner Produktion) технологій захисту навколишнього середовища, екологічними службами підприємств тощо. Функціонування міжнародної наукової школи з «Теорії та практики технологій захисту навколишнього середовища», тренінги та семінари з участю національних та європейських експертів ООН з промислового розвитку, що проводяться англійською мовою, обмін та координація навчальних програм, викладання дисциплін міжнародними експертами ЮНІДО, забезпечують високий професійний рівень фахівців в галузі інженерної екології, їх затребуваність, успішне працевлаштування та реальна перспектива отримання диплому європейського зразку.

Щорічно проводиться Всеукраїнська науково-технічна конференція молодих учених та студентів «Еколого-енергетичні проблеми сучасності», Міжнародна науково-технічна конференція «Актуальні проблеми енергетики і екології».

Студенти проходять практику не тільки в Україні, але і в країнах Європи.
Після закінчення навчання випускники-екологи мають можливість працювати:
- експертами з екологічних питань;
- аудиторами органів сертифікації;
- керівниками з системи якості продукції;
- керівниками з системи екологічного менеджменту підприємства;
- керівниками з системи безпеки харчових продуктів;
- технологами харчової промисловості;
- екологами на харчових підприємствах;
- викладачами вузів.