Освітня програма «Технології хліба, кондитерських, макаронних виробів і харчоконцентратів» передбачає підготовку фахівців для підприємств з виробництва хлібобулочних, кондитерських, макаронних виробів, страв швидкого приготування, снеків, чаю та кави.
Нині в Україні функціонує багато підприємств різної потужності та форми власності, які динамічно розвиваються та нарощують потужності виробництва. Окрім того на український ринок прийшли промислові іноземні компанії, і з'ясувалося, що на ринку праці майже відсутні молоді інженери-технологи, які володіють сучасними технологіями. То ж попит на таких спеціалістів просто колосальний.
Наші випускники – це керівники харчових підприємств різної потужності та різних форм власності, керівники виробничих підрозділів, директори фірм, професіонали у сфері інноваційної діяльності, це професіонали з управління проектами та програмами у сфері харчових виробництв, це професіонали з контролю за якістю харчових продуктів на підприємствах компаній «Roshen», «Puratos», «Lacomba», «Конти», «Бісквіт-шоколад», «Хлібодар», «Золота миля», «Одеський коровай», «Кулиничі» та багатьох-багатьох інших.
Програма підготовки включає:
- технології хліба та хлібобулочних виробів;
- технології кондитерських виробів;
- технології макаронних виробів;
- технології харчоконцентратів;
- технологія кави і кавових напоїв;
- технологія чаю.
ХЛІБ ВСЬОМУ ГОЛОВА! |
Хліб – один із найважливіших і найдавніших продуктів харчування, з’явився ще в епоху неоліту, а хліб з дріжджового тіста вперше з’явився в Єгипті у XVII столітті до н. е. Хлібопекарська промисловість України щороку поповнюється новими хлібозаводами та міні-пекарнями у великих містах і невеликих селищах, асортимент хлібобулочних виробів постійно розширюється.
Виробництво хліба – відповідальна справа, адже він має велике значення для підтримки соціальної стабільності в суспільстві.
Макарони були відомі у IV тисячолітті до н.е. – в єгипетських гробницях знаходять зображення людей, які виготовляють локшину. Слово «maccheroni» – сицилійського походження, означає «оброблене тісто» (від італ. слова «макаре», що означає «м’яти, місити»).
ТЕХНОЛОГІЯ КОНДИТЕРСЬКИХ ВИРОБІВ – |
Перша макаронна фабрика в царській Росії відкрилася в Одесі в кінці ХVIII століття – через 30 років після того, як француз Малуен у 1767 році вперше описав технологію виготовлення цього продукту. Сучасна макаронна галузь України стрімко розвивається. Будуються нові фабрики, цехи, розширюється асортимент, запроваджуються макаронні продукти швидкого приготування.
Якість української кондитерської продукції вийшла на світовий рівень, національні бренди завойовують світову славу. Для роботи на сучасних підприємствах потрібні фахівці з високим рівнем теоретичних знань, практичних навичок та відповідальності.
Випускники факультету працюють у різних секторах зернопереробної та харчової промисловості, обіймаючи посади директорів, головних технологів та інженерів, начальників лабораторій, цехів і змін.
Факультет плідно співпрацює з підприємствами-лідерами галузі: ВАТ «Одеський коровай», «Одеська паляниця», фабрики Міжнародної кондитерської корпорації ROSHEN, «АВК», «Світоч» та ін.
Майбутні спеціалісти – це працівники потужних зернових терміналів, що експортують зерно у різні країни світу, хлібних інспекцій; керівні кадри елеваторів, комбінатів хлібопродуктів, хлібопекарських, макаронних, кондитерських та харчоконцентратних підприємств, виробничо-технологічних лабораторій та ін. Найкращі випускники продовжують навчання в аспірантурі та поповнюють ряди професорсько-викладацького колективу.
НАШІ ПАРТНЕРИ – |