За спеціальністю 142 «Енергетичне машинобудування», що включає освітні-професійні програми:
Освітня програма для СВО «Бакалавр»: Холодильні машини, установки і кондиціювання повітря
Освітні програми для СВО «Магістр»:
- Холодильні машини, установки і кондиціювання повітря (ОПП та ОНП)
- Кріогенні технології виробництва, зрідження і транспортування природних газів (ОПП)
СВО «Бакалавр» - ОПП «Холодильні машини, установки і кондиціювання повітря»
Відповідно назві спеціальності факультет здійснює підготовку інженерів-фахівців в галузі холодильної, кріогенної техніки та систем життєзабезпечення.
Перспективи самореалізації у професії:
- Послуги фахівців у сфері низькотемпературної техніки і технологій на ринку праці завжди актуальні, так як охоплюють практично усі галузі господарства.
- Професія ідеально підходить для людей із здібностями до технічних наук.
- Випускники із дипломом СВО «Бакалавр» мають змогу продовжити навчання на СВО «Магістр» та/або підвищити кваліфікацію в компаніях-виробниках холодильного та кріогенного обладнання України або закордоном.
Навчальні плани спеціальності ґрунтуються на класичних дисциплінах для інженерів і технологів: інженерна та комп'ютерна графіка, матеріалознавство, основи автоматизованого проєктування, гідрогазодинаміка, термодинаміка і тепломасообмін. Дисциплінами професійної підготовки є: теоретичні основи холодильної техніки, холодильні машини і установки, холодильні технології, кондиціонування, кріогенна техніка. Набуття практичних навичок проходить у лабораторіях та на виробництві.
Отримані знання допоможуть випускникам впроваджувати нові розробки в різних галузях виробництва і вдосконалювати низькотемпературні машини і установки.
ХТО ТАКІ СПЕЦІАЛІСТИ В ГАЛУЗІ ХОЛОДИЛЬНИХ І КРІОГЕННИХ ТЕХНОЛОГІЙ? РОБОТА ЗА ФАХОМ: МІФ ЧИ РЕАЛЬНІСТЬ ?
Техніка низьких температур має широку сферу застосування. Без неї неможливе існування людства. Попит на штучний холод дозволяє випускникам легко працевлаштуватися в будь-якій галузі господарювання та вдосконалення систем життєзабезпечення. Фахівець може запропонувати гарантоване функціонування виробництв різних сфер, бо саме технології низьких температур створюють можливість належної роботи підприємств. Зокрема, у харчовій промисловості штучний холод забезпечує низькотемпературну обробку та зберігання харчових продуктів. А охолоджена вода – невіддільначастина технологічних процесів промислових виробництв та систем кондиціювання повітря. Також штучний холод широко застосовується у хімічної, нафтової, газової промисловості, для опріснювання води, у медицині та будівництві. Тобто, низькотемпературна техніка та технології важливі для підтримки базових потреб, на яких і будується наше майбутнє.
Кар’єрні перспективи:
- Проєктувальник холодильних установок, систем кондиціювання повітря, кріогенних систем.
- Інженер на провідних світових підприємствах, які виробляють холодильне та кріогенне обладнання.
- Фахівець з монтажу, налагодження та експлуатації холодильного та кріогенного обладнання і систем кондиціювання повітря та вентиляції.
- Сервіс-менеджер (розроблює проєкт, виконує його та слідкує за успіхом проєкта) низькотемпературного обладнання.
- Фахівець з обслуговування суднового низькотемпературного обладнання на всіх видах морських суден (танкери-газовози, круїзні лайнери, контейнеровози, балкери, та інші).
Але, крім цього, випускники можуть влаштуватися:
- на великі підприємства у відділ технічного обслуговування;
- у медичні організації, що використовують кріогенні технології;
- у наукові лабораторії, що займаються вивченням низьких та наднизьких температур, їх впливу на різні об'єкти, розробкою нових технологій та обладнання.
На вибір професії також впливають компанії, які переважають у регіоні, де актуальна спеціальність. В Одеському регіоні можна працевлаштуватись за будь-якими зазначеними напрямками фаху, що ми пропонуємо.
Техніка та технологія низьких температур складається з декількох напрямів:
Холодильні машини та установки
Наш університет – є єдиним ЗВО в Україні, де готують фахівців холодильщиків на вищому рівні вже протягом 100 років. Усе це гарантує фахівцям надійне працевлаштування.
Холодильна технологія
Охоплює основні принципи та положення теорії і практики при холодильній обробці й зберіганні харчових продуктів. Володіння холодильними технологіями сприяє формуванню фахівця, який зможе брати активну участь у створенні і розвитку галузі виробництва та зберігання харчових продуктів. У результаті, спеціаліст зможе вирішувати завдання у забезпеченні населення основними продуктами харчування та створенні «холодильного ланцюга».
Системи і установки кондиціювання й життєзабезпечення
Цей напрям надає можливість проектувати, розробляти й експлуатувати сучасні системи кондиціювання повітря, вентиляції та життєзабезпечення на будь-яких об’єктах.( супермаркети, ЖК, лікарні, ресторани, ТРЦ та інші)
Суднові холодильні установки
Сьогодні близько 90% усієї світової торгівлі здійснюється суднами. Холодильна установка є рятувальним колом для всіх швидкопсувних харчових продуктів та вантажів, що чутливі до температури.Подана технологія забезпечує комфорт пасажирів та екіпажу і є однією з найважливіших систем на кораблі, яка завжди вимагає максимальної уваги інженерів холодильної техніки.
Кріогенна техніка
Охоплює найновіші напрями сучасного розвитку суспільства. Це космічна техніка, технології ракетобудування, забезпечення низькотемпературних режимів різних електронних приладів (Android або iPhone), лазерів, приймачів інфрачервоного випромінювання, приладів, що ґрунтуються на явищі надпровідності, зокрема, відомий андронийколайдер. Окрім цього, ми пропонуємо вивчення технологій виробництва, транспортування та зберігання зрідженого газу. В умовах епідемії коронавірусу затребуваною продукцією кріогенного обладнання є медичний кисень, необхідний для роботи апаратів штучної вентиляції легень і «сухий лід» для зберігання та транспортування вакцин.Саме тому, цей напрям є особливо актуальним.