Одеський національний технологічний університет

142 Енергетичне машинобудування : (ОНП) Холодильні машини, установки і кондиціювання повітря СВО Магістр



  Освітня-наукова програма «Холодильні машини, установки і кондиціонування повітря»  сьогоднішній день є актуальною, адже потреба в низьких температурах для подальшого науково-технічного прогресу, функціонування усіх галузей виробництва, сучасного суспільства продовжує зростати. 



 Виробництво штучного холоду, тобто досягнення температур нижче температури навколишнього середовища і здійснення різних технологічних процесів при цих температурах знаходять широке застосування в багатьох галузях. Холодильна техніка виявилася потрібною майже у всіх областях людської діяльності. Розвиток деяких галузей не можна собі уявити без застосування штучного холоду. Через недостатнє або неефективне використання холоду в світі втрачається в середньому 25% вироблених харчових продуктів. З іншого боку, ретельно розроблений «холодильній ланцюг», з підтримкою холодильного технологічного режиму протягом життєвого циклу,  забезпечує тривале збереження харчових продуктів якісними з мінімальними втратами. 

   За масштабами споживання штучного холоду важливе місце займає хімічна промисловість. У хімічній промисловості штучний холод застосовується для розділення рідких і газових сумішей і отримання чистих продуктів (наприклад, етилену, пропану, пропілену з нафти і природного газу), при виробництві багатьох синтетичних матеріалів (спиртів, каучуку, пластмас, і ін.), при виробництві аміаку і азотних добрив. Штучне заморожування ґрунтів виявляється ефективним засобом для виконання будівельних робіт в водоносних шарах; штучне охолодження бетону застосовується при будівництві гребель найбільших гідростанцій.

   

   Студенти вивчають холодильні установки, машини та апарати, системи технологічного та комфортного кондиціювання повітря, холодильні технології виробництва та зберігання харчових продуктів, проектування та енергетичний менеджмент холодильних підприємств.  

    Напрямки діяльності фахівців-холодильщиків та фахівців кондиціювання повітря  визначаються галузями виробництва й науки нашої держави, які використовують штучний холод. Україна має досить міцне і розвинуте холодильне господарство, а Інститут холоду, кріотехнологій та екоенергетики у складі ОНТУ це єдиний ЗВО в Україні, де готують інженерів з низькотемпературного обладнання на вищому рівні на протязі десятиліть. Все це гарантує випускникам надійне працевлаштування.

   Лабораторії кафедри укомплектовано сучасним технічним обладнанням, яке дає можливість не тільки якісно навчати студентів, але ї займатися наукової діяльністю. Під керівництвом професорів кафедр розвиваються кілька наукових напрямків,  результатом чого є нові патенти, підручники, монографії, наукові роботи магістрів та кандидатські дисертації аспірантів. 

   Лабораторії кафедри укомплектовано сучасним технічним обладнанням, яке дає можливість не тільки якісно навчати студентів, але ї займатися наукової діяльністю. Під керівництвом професорів кафедр розвиваються кілька наукових напрямків,  результатом чого є нові патенти, підручники, монографії, наукові роботи магістрів та кандидатські дисертації аспірантів. 

    Видатні випускники кафедри холодильних установок і кондиціювання повітря, яка є гарантом освітньої програми: Радіонов Г.І, директор ТОВ Хладотехніка (м.Київ); Ліхницький С.Г., директор ДП Обслугхолод (м.Одеса); Цибуляк А.Ф., директор ТОВ Полтавський газовий завод (м.Полтава); Желіба Ю.О., к.т.н., директор ТОВ Науково-інженерне об’єднання Холод (м.Одеса); Патлан С.І., технічний директор  ТОВ Кріоген-Холод-Технологія (м.Пермь); Гупаленко М., технічний директор ТОВ ТРВ Холод (м.Київ); Костюк В.І., директор ТОВ Ексергія (м.Харьків); Пугач О.Г.; Федоров В.І., директор ТОВ Ладахім (м.Тольятті) та ін.

   Детальніше ознайомитися з інформацією про освітню програму, навчальним планом та освітніми компонентами можна за посиланням: http://nmv.ontu.edu.ua/opp/142m-onp-hmukp2023.pdf 

    З випусковою кафедрою «Холодильні установки і кондиціювання повітря»  за посиланням: http://kafedra-h-m.ontu.edu.ua/





URL этой статьи:
http://pk.ontu.edu.ua/Page_612.html