Освітня програма «Кріогенні технології виробництва, зрідження і транспортування природних газів» сьогоднішній день є актуальною, адже потреба в низьких температурах для подальшого науково-технічного прогресу, функціонування усіх галузей виробництва, сучасного суспільства продовжує зростати.
Польоти космічних кораблів і спроби прийняти сигнали від братів по розуму з неймовірно далеких об'єктів Всесвіту, підйом врожаїв на полях, інтенсифікація металургійного виробництва та створення поїздів, які летять над землею, забезпечення роботи термоядерних реакторів та андронних колайдерів, вивчення загадкових гравітаційних хвиль і конструювання «холодних» електричних машин і ліній електропередач, лікування раку та багатьох інших хвороб, продовження життя людини ці та інші актуальні проблеми людства не можна вирішити без застосування кріогенної техніки і технологій.

Кріогеніка застосовується у більшості новітніх напрямків сучасного розвитку суспільства: космічні технології, ракетобудування, забезпечення низькотемпературних режимів різних електронних приладів, лазерів, приймачів інфрачервоного випромінювання, приладів, заснованих на явищі надпровідності. Особливе місце в криогенній техніці займають технології видобутку з повітря азоту, кисню, аргону, неону, криптону, ксенону й гелію з високим ступенем чистоти. Напрямки діяльності фахівців освітньої програми визначаються галузями виробництва та науки, де використовують температури нижче 120 К до абсолютного нуля.

Дана освітня програма також включає напрямок підготовки студентів для роботи на суднах, які призначено для транспортування зріджених природних газів, таких як аміак, пропан, бутан, етилен та ін. Це дуже великі судна, з місткістю від 2000 м3 до 270000 м3, які, крім ємностей для зберігання газу, мають потужні установки охолодження або зрідження цього газу. Для забезпечення роботи такого устаткування потрібні висококваліфіковані інженери – спеціалісти в галузі холодильної та кріогенної техніки.
Кріогенна техніка сформувала значний перелік кріотехнологій – це кріофізика, кріоелектроніка, кріомедицина і кріобіологія, кріоенергетика, кріовакуумна техніка, кріоматеріалознавство.

Лабораторії кафедри укомплектовано сучасним технічним обладнанням, яке дає можливість не тільки якісно навчати студентів, але ї займатися наукової діяльністю. Під керівництвом професорів кафедр розвиваються кілька наукових напрямків, результатом чого є нові патенти, підручники, монографії, наукові роботи магістрів та кандидатські дисертації аспірантів. Крім того, у рамках наукових проектів або угод з промисловими підприємствами, здійснюється консультування та роботи, які пов’язані з розробкою, конструюванням та проектуванням технологічного обладнання. Постійний зв'язок з представниками промисловості дає можливість студентам проходити практику на сучасних підприємствах України та за кордоном, виконувати актуальні дипломні проекти та працевлаштуватися після закінчення навчання.

Україна має досить міцне і розвинуте холодильне та кріогенне господарство, а Інститут холоду, кріотехнологій та екоенергетики у складі ОНТУ це єдиний ЗВО в Україні, де готують інженерів з низькотемпературного обладнання на вищому рівні на протязі десятиліть. Все це гарантує випускникам надійне працевлаштування.
