Одеський національний технологічний університет

181 ХАРЧОВІ ТЕХНОЛОГІЇ: технологічна експертиза та безпека харчової продукції



    Питання якості та безпечності харчової продукції, її простежуваності «від лану до столу» є особливо гострими у контексті євроінтеграції та розширення експортних ринків України.

На ринку праці відмічено брак фахівців у сфері належної виробничої та гігієнічної практик (GMP та GHP), здатних впроваджувати процедури, засновані на принципах НАССР з одночасним розумінням технологій харчових виробництв, принципів та порядку експертизи харчової продукції.

Метою ОП «Технологічна експертиза та безпека харчової продукції» є підготовка висококваліфікованих, конкурентноспроможних фахівців, здатних імплементувати системи управління харчовою безпекою, у тому числі, належну виробничу, гігієнічну практики та процедури, засновані на принципах НАССР, вирішувати комплексні технологічні та управлінські завдання на всіх етапах виробництва традиційних та новітніх харчових продуктів, проводити дослідницьку діяльність та експертизу харчової продукції на відповідність нормативним документам, вміст контамінантів, наявність фальсифікатів, забезпечувати стратегії сталого розвитку держави та суспільства.



Південний регіон України є важливим морським транспортним вузлом експорту харчової продукції, що обумовлює достатньо високу локалізацію центрів її експертизи, сертифікації та потребу у фахівцях даного профілю. Також південний регіон України є визнаним туристичним центром, гастрономічні особливості якого приваблюють подорожуючих. Дотримання правил харчової безпеки, особливо в літній період, є нагальним завданням для операторів ринку, закладів громадського харчування, що потребує також певних знань та навичок.

Для підвищення професійних практичних навиків студентів у процесі навчання передбачено ознайомчу, технологічну та переддипломну практику в реальних умовах на підприємствах харчової та переробної промисловості, у державних та приватних органах  управління та контролю, у науково-дослідницьких установах та установах інспекційно-технічної експертизи.

Після закінчення навчання за освітньо-професійною програмою «Технологічна експертиза та безпека харчової продукції» випускники спроможні працювати:

– фахівцями з управління якістю та безпечністю харчової продукції, управління технологічними процесами на:

  • переробних харчових підприємствах,
  • закладах громадського харчування,
  • у торгівельних мережах,

– експертами виробничих лабораторій;

– в державних та приватних організаціях, що спеціалізуються на стандартизації та сертифікації сировини та харчової продукції;

– у державному органі контролю харчової галузі «Держпродспоживслужбі»;

– в незалежних випробувальних центрах експертизи харчової продукції;

– в центрах митної експертизи;

– в приватних аудиторських компаніях, що надають консультативні послуги з впровадження систем менеджменту якості та безпечності харчової продукції.

Освітньо-професійна програма «Технологічна експертиза та безпека харчової продукції» реалізується на базі кафедри «Харчової хімії, експертизи та біотехнологій» ОНТУ http://foodchem.ontu.edu.ua/. Кафедра має потужний науково-педагогічний потенціал, Навчально-наукова діяльність усіх співробітників кафедри відповідає ліцензійним вимогам.

 





URL этой статьи:
http://pk.ontu.edu.ua/Page_486.html