Підготовку висококваліфікованих фахівців зі спеціальності «Автоматизація, комп’ютерно-інтегровані технології та робототехніка» наш університет веде протягом більш ніж 60 років.

Випускники факультету комп'ютерних систем та автоматизації, що мають цю спеціальність, розробляють, модернізують і обслуговують:

- автоматичні і автоматизовані лінії, у тому числі і новітні;

- устаткування з убудованою мікропроцесорною та комп'ютерною технікою;

- комплекси встаткування в складі автоматизованої системи керування технологічними процесами (АСК ТП) і підприємством (АСК П). 

Випускники факультету комп'ютерних систем та автоматизації, які одержали професійні компетентності і практику на провідних підприємствах, Є НАЙБІЛЬШ ЗАТРЕБУВАНИМИ В УКРАЇНІ Й ЗА КОРДОНОМ. 

На сьогоднішній день підготовка за фахом ведеться на рівнях бакалавр, магістр і доктор філософії.

Підготовка бакалаврів здійснюється за наступними освітньо-професійними програмами:  

- комп'ютерні системи та програмна інженерія в автоматизації та робототехніці

У рамках освітньо-професійної програми «Комп'ютерні системи та програмна інженерія в автоматизації та робототехниці» на другому курсі студенти можуть самі обирати предмети, які дозволяють їм одержати додаткові професійні компетентності в напрямках Автоматизоване керування технологічними процесами та Автоматизоване керування бізнес-процесами.

Напрямок «Автоматизоване керування технологічними процесами» надає можливість студентам вивчити різноманітні технології виробництва, способи їхньої автоматизації, метрологію та вимірювальну техніку, методи керування і технічні засоби автоматизації, операційні системи та середовища, прикладні програми і мови програмування. Вони пізнають основи комп'ютерного моделювання та наукових досліджень, проектування і програмування автоматичних і автоматизованих інформаційно-керуючих систем та їхніх елементів, у тому числі комп'ютерних мереж і АРМів для різних рівнів керування виробництвом. Розвивають свій інтелект.

Напрямок «Автоматизоване керування бізнес-процесами»  містить у собі:

- вивчення методів і засобів керування економікою підприємства,

- виробничий (технологічний) менеджмент,

- бухгалтерський облік і інформаційне забезпечення виробництва. 

Студенти працюють із базами даних, застосовують найбільш сучасні комп'ютерні програми для вирішення завдань оптимізації роботи основних і допоміжних служб і всього виробництва в цілому.

 Наші студенти вивчають такі класичні дисципліни за фахом. Це: технологічні процеси і устаткування, метрологія, електроніка, мікропроцесорна техніка, теорія автоматичного керування, технічні й мікропроцесорні засоби керування, комп’ютерно-інтегровані технології, проектування та основи САПР. Крім того, вони вивчають теоретичні основи робототехніки, способи керування роботами і робототехнічними комплексами.

Підготовка магістрів здійснюється за освітньо-професійною програмою «Комп'ютерні системи та програмна інженерія в автоматизаціїта робототехніці», у рамках якої вони одержують компетентності із традиційних для  бакалавріата напрямків підготовки, а саме:  

  • Автоматизоване керування технологічними процесами;
  • Автоматизоване керування бізнес-процесами;
  • Робототехнічні системи зі штучним інтелектом.

 

Навчання здійснюють досвідчені вчені та викладачі, які самі беруть участь у модернізації виробництва в різних областях промисловості.  Заняття проходять у сучасних лабораторіях кафедри автоматизації технологічних процесів і робототехнічних  систем (АТПіРС).  Свій багатий досвід практичної роботи в області автоматизації виробництва, створенні автоматизованих технологічних і бізнес-процесів викладачі кафедри передають студентам у процесі навчання.

Оригінальні рішення завдань дипломного проектування наші випускники захищають патентами України, багато з яких впроваджені у виробництво. Захищене патентом авторське право нашого випускника є одним з його переваг при влаштування на роботу. 

Кафедра АТПіРС має добрі партнерські відносини із провідними вітчизняними та закордонними фірмами.  От деякі з них.

* «Нібулон» – одна з найбільших агропромислових компаній по вирощуванню, зберіганню, переробці та транспортуванню сільгосппродукції власним автотранспортом і річним флотом по території України і за кордон. 

* «Миронівський хлібопродукт» – незмінний лідер на українському ринку м'яса, це вертикально інтегрована група компаній по вирощуванню сільгосппродукції та птиці, їхньої переробки, яка виробляє комбікорми і продукцію відомих торговельних марок «Наша ряба», «Легко», «Сертифікований Ангус», «Фуагра».

* «Siemens-Україна» – українське відділення всесвітньо відомого виробника електричного встаткування, електроніки, мікропроцесорних та інших технічних засобів автоматизації: датчиків, контролерів, перетворювачів, виконавчих механізмів тощо.

* «S-Інжиніринг» – інжинірингова компанія повного циклу, головний підрозділ якої перебуває в Одесі. Виконує пошукові роботи, енергетичний аудит, розробку, проектування та поставку АСК ТП, АСК П і встаткування, монтажні та пуско-налагоджувальні роботи, веде проекти.   Компанія входить до складу міжнародної бізнес групи SE Group International і є офіційним партнером фірми Siemens. 

З 2013 р. компанія «S-Інжиніринг» є  філією кафедри АТПіРС на виробництві. Вона займається розробкою проектів в освітній, науковій і практичній сферах. Встановлює високий рівень професійної підготовки фахівців в області розробки, проектування, монтажу, налагодження та експлуатації систем автоматизації. Компанія виплачує персональні стипендії найкращим студентам кафедри АТПіРС. 

* «Camozzi» – світовий лідер на ринку пневматики, виробник пневматичного встаткування, що пропонує комплексні рішення в області автоматизації технологічних процесів і виробництв.         

* «СВ Альтера» – лідер на українському ринку в області електротехніки і систем автоматизації технологічних процесів.

* «Юміс-Електро» – постачальник електроустаткування та технічних засобів автоматизації.  

Співробітництво із зазначеними компаніями і їхньою спонсорською допомогою кафедрі АТПіРС дає можливість кафедрі обновляти та удосконалювати свої навчальні лабораторії, поповнювати їх сучасними мікропроцесорними та іншими засобами автоматизації та апаратурою.

Наші випускники мають можливість продовжувати творчу роботу в зазначених компаніях, сприяють їхньому подальшому розвитку. 

 

ВИПУСКНИКИ кафедри АТПіРС працюють у промисловості та міністерствах, науково-дослідних, проектних і монтажно-налагоджувальних організаціях як провідні фахівці, директори, головні інженери, енергетики, електромеханіки, метрологи, начальники служб автоматизації та лабораторій КВПіА та менеджери. 

От, деякі приклади творчих особистостей – випускників кафедри АТПіРС.

О.Ф. Вадатурський – «ЛЮДИНА РОКУ-2009», Генеральний директор компанії «НІБУЛОН», входить у десятку мільярдерів України. 

С.Є. Шувалов  – Президент Одеської регіональної Торгово-Промислової Палати України. 

В.А. Клименко – директор Новоодеського елеватора.

В.В. Добровольский – технічний директор ВАТ «Одеський Коровай». 

І.М. Кірьязов – Генеральний директор компанії « S-Engineering». 

Е.Мінуліна  – провідний спеціаліст технічної підтримки канадського відділення компанії «Presagis».

А.І.Пармонов – співробітник відділу «системних розробок» фірми «ProLei AG» (Німеччина). 

Список можна продовжити.

 

Якщо Ви цікавитеся технікою й комп'ютерами, наукомісткими технологіями автоматизованого виробництва, якщо Вам хочеться мати цікаву й високооплачувану роботу, то автоматизація та компьютерно-інтегровані технології – це Ваш гідний вибір!

Запрошуємо Вас прийти та переконатися в перспективності даної спеціальності!